I. Dary pro přírodní bytosti

09.05.2021

Co můžeme darovat vílám a proč jim vlastně něco dávat?


Tento článek si můžeš pustit i v mluvené verzi na Spotify.

Na jiných podcastových platformách ZDE.


  V úvodu bychom si mohli říct o zásadním stavebním kamenu našeho vztahu, který s vílami máme, i když si ho třeba ani nemusíme prozatím plně uvědomovat.

  Víly se pohybují těšně za okrajem našeho hmotného světa. Proto je velmi snadné s nimi navázat kontakt. Nebudeme si tu hrát na to, že vidět víly je jen pro vyvolené a ty, kteří jsou nadáni mimořádnou jasnozřivostí. Vnitřní zrak si můžeme hezky vytrénovat. S pokročilým věkem to bude trošku těžší, ale ne nemožné. Začněme proto hned, co říkáte? V dalších článcích si ukážeme konkrétní techniky, jak "vidět" i vidět víly. S naladěním se na naší cestu začínáme ovšem už i v tomto textu.

 Na závěr úvodu vás chci ubezpečit, že téma prvního článku je zcela vědomě vybráno tak, aby vás hned nalákalo jít do přírody a začít trénovat své napojení na tento jemnohmotný svět. Přestat se bát případného strašení některých lidí, jak jsou víly zlé a nebezpečné. To vám prozradím malé tajemství, říkají to převážně lidé, kteří jsou plní zloby, jedovatých slov a pomstychtivosti. Nad takovými mávněme rukou.
 Pro úplnost ještě dodám, že se spolu bavíme o bytostech, které žijí v naší krajině. V Japonsku nebo v Irsku bude komunikace s podobnými bytostmi ovlivněna místem i tím, jaké vztahy si skrze mýty s lidmi tvoří tam.

 Pokud cítíte, že je hlubší napojení na přírodu i po její energetické stránce vaší cestou, moc vás tu vítám a budu se těšit, že se jednoho dne setkáme i osobně.


Proč by měly přírodní bytosti chtít naše dárky?

  Určitě už teď správně hádáte, že velmi záleží na tom, jaký druh daru to bude. Víly využijí z našich darů "jen" energetickou část. Každá hmotná věc, ale i to co děláme, vyzařuje určitou energii. Výběrem správné hmoty a naším chováním vybíráme a vytváříme i energii, kterou vnímají víly. Tato energie bude ovlivňovat své okolí.

 Víly mohou s tou správnou energií tvořit, léčit krajinu, pomáhat s růstem plodů a pečovat o vše živé v přírodě. Díky prosperující, zdravé krajině se vílám dostává energie zpět a vzniká tím symbióza.


 Teď už některým z vás jistě přišla myšlenka toho, že lidé jsou poměrně velkým ozubeným kolečkem, které tu krajinu rozbíjí. Oslabuje její energii betonem, emisemi, chemickými hnojivy, velkochovy, světelným znečištěním, kacením lesů a pralesů, těžkotonážní technikou, která udusává lesní půdu i pole, na kterých chybí remízky a samozřejmě- všudypřítomné odpadky, jak na souši, tak ve vodě.

S tím, co se děje ve světě, nemůžeme zdánlivě vůbec nic dělat. Vyděsí nás, že toho je tolik. Jako jednotlivec nemáme žádnou moc nad korporáty.

  Pojďme se rychle vrátit zas k sobě. Hluboce klidně se nadechněme. Moc se mi líbí jedna myšlenka, kterou vám tu teď předám v krátkém příběhu. Tato myšlenka ve mě udržuje zažehnutý plamínek radosti, naděje a dává smysl i malým změnám v ochraně přírody v mém životě. Na první pohled se může zdát, že naše malé činy nic nezmůžou. Ale pamatujte, že i malinký kamínek může strhnout velkou lavinu.

 „V ranních hodinách při cestě pěšky do práce kolem mě projíždí velké nákladní auto plné žlutých plastových boxů. Za autem vane nepříjemný zápach a já si všímám, že boxy jsou po okraj napěchované bílými kuřaty. 
 Kamión zastavuje na semaforu, přicházím po chodníku blíž a dívám se na slepičky, kterým už za křižovatkou otvírají bránu jatek a vezou je na smrt.
 Cítím beznaděj toho, že nemůžu všem pomoc. Kolik takových kamiónu se po celém světě asi právě vydalo na svou cestu?
 Padla zelená a auta se rozjíždějí. Dávám štěbetajícím bytůstkám sbohem a posílám za nimi přání, aby pro ně byl odchod za duhový most co nejméně bolestivý a stresující. Z mého zamyšlení mě vytrhl hluk brzdících aut. Z protějšího směru silnice se vyřítilo několik motorkářů. Už rozjetá auta po mé levici jen tak tak s obrovským cuknutím brzdí div, že se nestala žádná srážka. S kamiónem to při nečekaném dupnutí na brzdy také pěkně hodí a v tom okamžiku z jedné z přepravek vypadne ven slepička.
 Na nic nečekám, chytím jí. Strkám si jí pod bundu a s vědomím, že je ze mě zloděj běžím pryč dřív, než si mě řidič všimne. Je krádež ospravedlnitelná pokud zachráníme život bezbrané zvířecí dušičce? Za mě jednoznačně ano. Udýchaná, ukrytá za rohem vytáčím číslo na jednu z mnoha azylových farem, které u nás v ČR zachraňují hospodářská zvířata a modlím se, aby měli pro slípku místo. Po popsání situace ani na okamžik nezaváhají a jedou si pro ní.
  Mezitím na sebe se slepičkou koukáme. Potichu si něco kvoká. Do hlavy se mi vrací myšlenka o tom, jak nemůžu zachránit všechny slepičky na světě. Ale téhle slepičce, téhle slepičce právě zachraňuji její celý svět.“

  I když se postaráme o jednu jedinou louku, studánku, kousek lesa či strom, tak to má vždy smysl. Znamená to pro to konkrétní místo a bytosti, které tam žijí celý svět.

  Pokud jdeme jako dar z přírody odnést něco, co tam nepatří, ptát se na svolení nemusíme. Pokud ale chceme bytostem přírody věnovat nějakou energii, o které si myslíme, že jim bude k užitku, vždy nechme volbu na nich. Darujme a co se pak stane už není náš úkol řídit. Víly dar přijmou nebo ho předají někam jinam, kde je doopravdy potřeba. Proto se nemusíte ani bát zkoušet darovat něco u čeho si nejste jistí, jestli by se jim líbilo. Intuice nám napoví, jestli se dárek vílám líbí, nezajímá je nebo jim není úplně příjemný. Některé víly se necítí dobře v blízkosti kovů. Kovová zvonkohra proto někdy nemusí být libozvučným zvukem pro některé bytůstky. Jiným, které žijí ve skalách, se ovšem třeba zalíbí.
 Pokud se netrefíte s hmotným darem, víly může potěšit i čistě vaše energie a radost, s kterou za nimi jdete nebo povídání či písnička, kterou jim zazpíváte.
 
Víly ovšem vnímají i energii, kterou jsme měli třeba v práci nebo při nějaké stresové situaci. Pokud se s někým často schválně hádáte, urážíte ostatní lidi a jste nepříjemní, tak to víly cítí,  i když se to stalo třeba včera a vy za nimi jdete dnes. Žádný člověk nedokáže být neustále veselý, to není ani možné, jen vám tímto chci dát inspiraci mít motivaci naše některé negativní vlastnosti zkusit změnit.
  Vílám dodává sílu také ale i jen ten stav toho, že na ně věříte a víte o jejich existenci, to jim dodává též sílu.

Něco za něco?

 Pak je tu ještě jeden důvod, proč dary vílám dávat. Darem může být i naše samotná úcta a láska k přírodě. To, že si nemyslíme, že je příroda stvořená pro člověka a že člověk není pánem všeho živého. Naopak tím, že má člověk takovou moc by měl vše ostatní chránit. Proto dává velký smysl poprosit o dovolení, jestli si můžeme například utrhnout bylinky a také za ně následně poděkovat.
  Já většinou před začátkem sběru vždy chvilku sedím na místě blízko bylinek, které chci trhat pokud jde o větší množství. Řeknu nahlas otázku, jestli si můžu natrhat bylinky, ubezpečím bytosti, že bude můj sběr ohleduplný. Můžete to říct nahlas nebo v duchu, pokud s vámi třeba zrovna někdo je a přišlo by vám to trapné. 
 Někdy sbírám bylinky po cestě při procházce a není úplně možné si před každou kytičkou sednout každých 10 metrů, když nějakou potkám. V takovém případě udělám malý děkovný rituál po ukončení sběru při cestě domů. A při trhání se jen na každém místě v duchu zeptám, jestli smím utrhnout. Občas se stane, že mi intuice zastaví ruku před utrhnutím a tak jdu dál a na tom místě nic netrhám. Pro děkovný rituál si najdu klidné místo, kde se můžu zastavit a v klidu posedět, zapálím vykuřovadlo, zazpívám písničku, vytvořím kruh z kamínků do kterého nasypu semínka, na místě sběru zahrabu do země křišťál a cestou domů seberu odpadky, pokud nějaké potkám.
 Někdy se i stane, že jdu na sběr s někým, kdo nemá chuť tyhle věci dělat, tak zůstávám jen při prosbě a poděkování v duchu a vydám se do přírody jindy sama cíleně udělat jen děkovný rituál nebo jen na sběr odpadků, abych vyvážila energie dávání a braní.


  Pojďme už konečně na konkrétní příklady. Vypíšu toho tady velké množství a stejně to bude tak 1/5 toho, co vše mám ve svých poznámkách. Chci vám předat velkou nálož inspirace, aby si mohl vybrat opravdu každý, zároveň vás nechci úplně zahltit. Velká část těchto nápadů je pro mě součástí každodenního života. Něco bylo zajímavou zkušeností, ale jednou stačilo. Rozhodně to ale přicházelo postupně, přirozeně, pomaličku. Není tady žádný důvod se předhánět v tom, kdo toho dělá víc. Ten velký seznam tu je hlavně pro inspiraci. Třeba zjistíte, že už několik věcí, které jsou darem pro víly vlastně děláte. A teď vám při té činnosti už stačí jen na víly pomyslet a setkání s nimi bude zas o krůček blíž.
 
  Spojení s vílami není automatické pro všechny, kteří níže vyjmenované činnosti dělají, pokud na ně zároveň nevěří a netouží s nimi navázat kontakt, nic se nestane.

  Najdete tu malinké drobné činnosti, ale i projekty, které vám můžou vyplnit celý volný den nebo přinést i další smysl života. Každému sedne něco jiného. Nic z toho není lepší nebo horší, vše má své vlastní jedinečné kouzlo, které do toho vložíme svým srdcem a myšlenkou.

  Pro zajímavost jsem zde bytosti rozdělila lehce podle živlů. Dary pro ně se ovšem mohou plně prolínat stejně jako se živly setkávají v přírodě.

Dary pro bytosti živlu Vzduchu

• zvonkohra, větrné hry

  Můžeme si pořídit bambusovou zvonkohru nebo vyrobit z mušlí, ulit, plátků achátu, kamínků svázaných technikou macramé. Vytvořit závěsnou dekoraci z pírek, kamenů, klacíků. Vyrobit větrnou spirálu či papírový větrník. Pověsit do větru látkové fáborky podobné těmto. Hezké jsou i různé stužky a vlaječky. Pouštěním draka přinesete dětskou radost nejen sobě, ale i vzdušným vílám.
 
Zase bych ráda připomněla, ať při tom myslíme na přírodu, nenecháváme v ní žádný umělý materiál nebo provázky, do kterých by se mohla zamotat zvířata.
  Takto si můžeme vyzdobit místo, kam pravidelně chodíme a můžeme kontrolovat stav fáborků nebo si je brát s sebou a vždy jen pověsit po dobu, kdy na místě jsme.  

  Pokud se vám nějaká přírodní zvonkohra či lapač povede, tak je také velká šance, že vám jí odnese nějaký člověk. Dávala jsem jeden čas macramé závěsy na jedno místo, které má moc příjemné vibrace, a tak lákalo i další lidi k návštěvě a macramy nikdy nezůstaly na místě moc dlouho. Nezlobte se, když vám takto něco zmizí. Buďto to uklidil někdo, kdo sbíral odpadky a třeba se mu zrovna nelíbí ani tyto předměty v přírodě. Nebo si jí někdo vzal pro radost domů. Je to pozitivní zpráva, protože se můžeme pustit do další radostné tvorby.

 Jak je to s kovovými zvonečky a zvonkohrami? Říká se, že vílám vadí kov. Občas to tak být může především když je kov spojen s těžkou technikou kácející stromy nebo plnými dálnicemi aut. Zvonečky a různé hudební nástroje, které obsahují kov vydávají ale úplně jiné vibrace díky hudbě, která z nich zní. Dokonce existují koshi zvonkohry určené pro každý jeden z živlů, takže se zvonkohrou můžeme potěšit všechny druhy živlových bytůstek. U víl, které žijí ve skalách budete mít se zvonkohrou úspěch vždy, ať už bude vyrobená z čehokoliv. I kameny a skály jsou plné různých kovů a uvnitř skal se táhnou jejich žíly.

 
hudba, zpěv

 I když třeba neumíte hrát na žádný nástroj, stačí nám už zmíněné zvonky, flétna, stéblo trávy, píšťalka z větvičky (jak si jí vyrobit najdete ZDE). Různá chřestítka. Návod na mé DIY chrastidlo z fazolí ZDE. Cinkání, bubnování. Pokud nemáte buben tak cinkat a bubnovat na různé misky, hrnky, paličky ze 2 klacíků.  Přivázat na klacík či provázek skořápky od vlašských ořechů podobně jako při výrobě zvonkohry.

 To podobné platí o zpěvu, mnoho lidí si myslí, že neumí zpívat, ale to vůbec nevadí pokud s vámi nejsou lidé, kteří by vás soudili, tak zpívat umíte. A ať je to klidně falešně, víly to aspoň více pobaví a budou mít radost, že jim chcete udělat radost i přesto, že to není úplně dokonalé.

 Úžasné pro víly bude i společné setkání s vašimi přáteli, kde si vyrobíte nebo přinesete různé hudební nástroje a uspořádáte koncert na louce. Bubnovací seanci. Můžete také zkusit bubnovat v rytmu vašeho srdce nebo v rytmu Země. Spontánní bubnování či jiné rytmické nástroje a zpěv nás mohou přenést do změněného stavu vědomí a přiblížit tak jemnohmotným bytostem.

  Můžeme recitovat i básničky nebo zpívat chanty a mantry.

vůně

 Velké téma, s kterým si můžete zakouzlit a podarovat jím i bytosti ostatních živlů pokud zvolíte k výrobě vykuřovadla z rostlin, které korespondenčně patří pod konkrétní živel. V tomhle jde moc příjemně zabřednout a ponořit se do hloubky tématu. Ale vůbec nemusíte. Stačí vzít pro začátek jednoduše vonné tyčinky nebo si koupit nějaký vykuřovací svazek a výběr zvolit čistě podle toho, co se vám líbí a voní.

 Víly potěší vůně pryskyřice, vonného dřeva, bylin, 100% přírodní esenciální oleje. O tvorbě vykuřovadel z lokálních zdrojů tu brzy na blogu najdete samostatný článek.


Dary pro bytosti živlu Ohně

pálení bylin, koření

Bobkový list je taková přírodní prskavka!

Při rozdělávání ohně víly potěšíme tím, když se vyhneme pálení barevných letáků, plastových jednorázových příborů od táboráku, používání chemických podpalovačů (existují i přírodní ekologické podpalovače).


• kreslení obrázků uhlíkem na papír, který pak spálíme v ohni

 Uhlíkem můžeme na papír napsat naše myšlenky a podělit se o ně s ohnivými bytostmi.


• přípitek u ohně s přáteli

  Poděkovat ohni, že nám hoří a bytostem ohně, že o oheň pečují, aby hořel. Darovat ohni část z našeho jídla i pití. Vyprávět ohni i přátelům u ohně příběhy, zpívat, tančit okolo něj.

svíčky z přírodního vosku

  Podobně jako víly potěší, že nepálíte v ohni plast, tak je potěší, že nespalujete parafínové svíčky (jsou vyrobené z ropy), jelikož ty do vzduchu uvolňují karcinogenní látky. Tím potěšíte zároveň i vaše zdraví, domácí mazlíčky a bytosti vzduchu. Skvělou alternativou jsou svíčky ze sójového, včelího, palmového, řepkového, kokosového vosku. Všechny tyto svíčky jsou lepší než parafínové. Někdo může dál kouknout na etickou stránku svíček od včel nebo ekologickou stopu palmového vosku. Více čtení o včelkách a palmách ZDE.
 

Dary pro bytosti živlu Vody

harmonizace vody 

  Vodě můžeme předávat různé informace, které pak takto nabitá voda předá do vodního toku a okolní voda může tuto informaci přijmout a rozmnožit. Nejlepší je vzít si vodu přímo ze zdroje, vložit do ní náš záměr a vrátit jí zpět. Další možností je použít dešťovou vodu nebo vodu z jiného vodního toku, který máme poblíž. Voda z kohoutku je poslední možností a měla by být určitě odstátá.

  Jak vodu nabíjet? Různými symboly, ať už jednoduchým symbolem srdce nebo složitou sigilou či posvátnou geometrií. Takové symboly můžeme nakreslit přímo na sklenici nebo na papír, který pod sklenici vložíme. Využít můžeme i různé korespondence barev. Polodrahokami. Paprsky Slunci či Luny. Naše slova. Tibetskou mísu. Předat vodě květovou esenci pomoci sluneční metody,...

• vyrobit vodní mlýnek, květinový věnec puštěný po vodě, pouštění lodiček z klacíku a skořápek

šetření vody doma, zalévání dešťovou a sněhovou vodou

Přes zimu si nabrat do kýblu sníh, nechat ho doma roztát. Po zbytek roku si nechat kýbl venku, aby nám do něj pršelo. Zkrátit dobu sprchování. Při čištění zubů nenechávat téct vodu.

používání přírodních ekologických prostředků v naší domácnosti 


(více rozepsáno u darů pro bytosti živlu Země)

 Třídit olej, nelít ho do odpadu. Mýt psa přírodním šampónem. Při táboření v přírodě mít organickou zubní pastu, pokud jí chceme vyplivovat někde v lese. Používat  chemicky nebělený, recyklovaný toaletní papír. Vyměnit jednorázové menstruační hygienické pomůcky za ty udržitelné (kalhotky, látkové vložky, kalíšek) a nebo jednorázové menstruační hygienické pomůcky používat organické, chemicky nebělené a netestované na zvířatech.

Dary pro bytosti živlu Ze

upletení věnce, lapače negativní energie, panenky

TADY si můžete přečíst o výrobě věnečků
TADY se můžete podívat, jak uplést lapač
TADY se můžete podívat, jak vyrobit panenku 


vytvoření mandaly

  Mandalu můžeme tvořit ze semínek, oříšků a kousků ovoce. Ovoce ráda kupuji bio nebo z farmářských trhů, abych měla jistotu, že je lokální a bez pesticidů. Semínka a oříšky najdete v bezobalovém obchodě nebo si je můžete nechat nasypat do papírového sáčku v takových těch stáncích v obchodních domech, kde se prodávají na váhu. První krok může být ale samozřejmě i nákup semínek v plastovém sáčku, který potom dáme do tříděného odpadu. Nebo nákup jablka v obyčejném supermarketu tak, že si ho nedáte do igelitového sáčku.

  Pokud tvoříme mandalu z jedlých plodů, potěšíme tím i zvířecí obyvatele místa. Zároveň proto vybíráme jen ty plody, které žádnému zvířeti neublíží. Pro jistotu to tady píšu, protože si nemyslím, že mandle v čokoládě, sladké sušenky a čerstvý chléb jsou tou správnou volbou, kterou můžeme v lese nechat. Pokud vaší víle toto chutná, tak až si načerpá energii z těchto kousků, vemte si je domů nebo je snězte vy a v lese nenechávejte.

  Krásná mandala může vzniknout i z toho, co najdeme na místě, kde chceme tvořit. Klacíky, popadané listy, šnečí prázdné ulity, kaštany, šišky, kamínky. Ale i květiny či okvětní lístky a listy stromů, pokud nám je víly darují k tvorbě a naše trhání bude šetrné. Zatím se mi nestalo, že by byly proti, spíš naopak mají radost, že vznikne něco tak úžasného jako je mandala, která probudí a přinese sílu a energii, která na místě doposud nebyla. Zároveň je to něco, co i v nás při tvoření probouzí emoce, které mohou dál posílit místo, kde tvoříme. Více čtení o podobném tvoření naleznete ZDE.


podpora zvířecích kamarádů

 Snad pokaždé, když jsem v přírodě sama bez pejska, a potkám srnky jsou kolem i víly. Člověk se nedostane většinou moc blízko. Je ovšem vidět, že spolu především divoký zajíci a víly tvoří nějaké super společenství a těm pak nedělá problém víly vozit na delší vzdálenosti za ušima. Je to asi ta nejsrandovnější podívaná ze všech.
  Nevím, jestli víly pečou úplně s každým zvířetem, ale vyjmenuji tu teď pár způsobů, jak můžeme jejich zvířecí kamarády podpořit a zlepšit jim život. Tak, aby byly více šťastní a mohly díky tomu i více dovádět bezstarostně na loukách. Na konci jsem přidala i pár možností péče o rostliny.

- výroba hmyzího hotelu (video návod ZDE)
- od listopadu do března plnit krmítka ptáků (jak správně přikrmovat je napsáno ZDE)
- používat přírodní hnojiva (Návodů na internetu je velké množství. Na starém blogu jsem měla článek věnovaný domácí výrobě hnojiv i pro pokojovky. V případě zájmu Ti ráda pošlu text. Časem se mi ho snad podaří zveřejnit i zde na webu.)
- na podzim nepálit všechno listí, nechat na zahradě hromádku listí pro ježky na přezimování. Pokud pálíte listí až po několika dnech, zkontrolujte, jestli se do ní už někdo nenastěhoval.
- vysázení květinové louky pro motýli a včelky
- v horkém létě rozmístit po okolí nízké mističky s vodou
- omezení živočišné stravy
, vkročit na cestu vegetariánství či veganství
- péče o ekosystém studánky
- stát se dobrovolníkem při obnově rašenilišť na Šumavě
(odkaz ZDE)
- stát se ochráncem velkých šelem, přidat se k vlčí či rysí hlídce
(více ZDE)
- stát se dobrovolníkem při monitoringu kůrovce v Jeseníkách
(více ZDE)
- adopce ohrožených rostlinek
(Ladoňka dvoulistá, Hořeček brvitý, Hvězdnice chlumní)
- stát se dobrovolníkem při sázení stromů
(ZDE nebo ZDE)


používání přírodních ekologických prostředků v naší domácnosti

 Skrze péči o planetu se zároveň můžeme výrazně starat i o přírodní bytosti a jejich životní prostředí. Proto není od věci, až vám dojde prášek na prádlo, jar na nádobí nebo sprchový gel zapřemýšlet, jestli při nákupu nového produktu nesáhnout o regál vedle a koupit eko variantu. Pokud by pro vás byl zásadní problém cena, tak je velmi jednoduché většinu produktů vyrobit i doma díky levným komponentům jako je soda, olivové mýdlo, bio citrón, ocet apod. Dalším krokem může být třeba některé věci nakoupit v bezobalovém obchodě, ale to už je taková třešinka na dortu.
  Nechte si pro změny vždy dostatek klidu, času a hlavně bez stresu. Zkuste vyměnit i třeba jen jednu věc v domácnosti za eko, zerowaste, přírodní či netestovanou na zvířatech a uvidíte jaké pocity vám tato změna přinese a hlavně co na ní řeknou víly, až se jim s ní pochlubíte. Radost přijde veliká, mám to mnohokrát vyzkoušeno.


Dary, které jsou společné pro všechny bytosti

křišťál, ametyst, růženín

Tyto tři polodrahokamy ze sebe neuvolňují žádné kovy ani se nerozpouští ve vodě, takže je můžeme umístit kamkoliv. Všechny tyto kameny mají naleziště v ČR. Můžete je lehce zakoupit na burzách a e-shopech nebo se vydat do lokalit nálezů a zkusit štěstí při hledání. Pro české víly budou lokální kameny z Čech nejlepší volbou.
 Kameny můžeme dát do vody, skalní pukliny, zahrabat do země, nechat u kořene stromu.

kameny, oblázky

  I běžné křemeny z pole nebo oblázky z potoka jsou leckdy velmi krásné. Takový kamínek můžeme nějaký čas nosit v kapse, dát ho nabít na sluníčko nebo měsíc, nechat na oltáři, podniknout s ním výlet na zajímavé energetické místo. Vytvořit si s kamínkem hezký vztah, něco s ním zažít. Takto kámen získá zvláštní kouzlo a stane se z něj krásný dar pro víly. Kolem kamene se totiž vytvoří díky zážitkům, které jsme mu předali, energetické pole. To pak víly mohou vnímat a třeba i prožít emoce, které jsme měli na výletě. Pocítit sílu menhiru, na který jste kamínek položily nebo vnímat proud řeky vzdálené desítky kilometrů, z které nám vodní bytosti dovolily vzít oblázek pro svou sestru vílu.
  Někdy najdeme zajímavý kámen třeba rovnou na nějakém významném silovém místě a to pak je takový kámen připraven být darován hned bez našeho nabíjení, jelikož už sám o sobě uchovává velkou sílu. Je vždy dobré se předem zeptat, jestli takový kámen nebude na místě chybět bytostem, které žijí u něj. Většinou budou rády, že se síla, kterou spolutvoří rozšíří dál. Přesto je príma za získaný dárek nechat na místě třeba hrst semínek nebo kousek jablka, co máme zrovna ke svačině.
  Občas si takto přijdu jako poštovní sova, která vílám dělá doručovatelku vzkazů a energií z míst, kam se ony nedostanou, protože mají plné ruce práce s péčí o svůj  strom nebo vodopád.

úklid odpadků

  V tomto tématu na závěr vás chci podpořit k odvaze. Ano k odvaze! Jak ta souvisí se sbíráním odpadků říkáte si? No protože sebrat odpadek, který není váš a donést ho do koše, třeba na zastávce před ostatními lidmi vyžaduje velkou dávku odhodlání. Všichni se budou koukat co to děláte. Proč to sbíráte? Nejste divný? Čuně proč na to saháte, bůh ví kdo to tam hodil. A tak dále. Upoutat na sebe pozornost cizích lidí tím, že osaháváte odpadky není úplně přání snů. Jenže vy víte proč to děláte a za ten dobrý pocit, který z úklidu máte ta chvilka stresu stojí. A čím víc odpadků seberete, tím silnější bude dobrý pocit a tím nudnější vaše počínání pro okolí bude a za chvilku vrátí zrak zas ke svým mobilům.
 Jenže! Ne všichni jsou natolik zaujatí svým telefonem a pohled na vás zůstane. A přijdou myšlenky: Páni, to je skvělý člověk, že mu záleží na okolí, i když by to vůbec nemusel dělat. Nic z toho vlastně nemá a stejně to dělá, proč? Je to tady teď mnohem hezčí. I já se cítím lépe díky tomu neznámému, který nebyl líný se ohnout pro tu prázdnou plechovku. Zvláštní pocit. Takový člověk nastoupí do autobusu a příští den znovu stojí na zastávce. Zas je tam nepořádek. Vyhlíží vás, vy už tam zrovna ale třeba nikdy nepojedete. Co teď? Mohl bych to možná sebrat já? Dobře, seberu to. Kouká se někdo? Není to trapné? On to včera zvládl, já taky! :)
  Takto skvěle si můžeme předávat navzájem odhodlání, inspiraci a radost z našeho čistějšího prostředí kolem nás. Ale i bytůstkám, které žijí ve vysoké trávě za zastávkou. 
 Říkáte si proč sbírat odpadky někde, kde asi uprostřed města žádnou vílu nepotkám? Tuhle službu na takových místech děláme zároveň i pro bytosti, které nemají hmotné tělo, aby mohly odpadky uklidit vlastníma rukama. Někde uprostřed města moc přírodních bytostí nepotkáme, ale i tak je to pro ně darem, jelikož naším konáním můžeme probouzet ohleduplnost v lidech, kteří doposud odpadky odhazovali kolem sebe a vůbec je nenapadlo, že by to mohlo být špatné nebo by je naopak mohli začít sbírat.
 
netoxické chování k lidem kolem sebe

 Tady bych k tomu zařadila i netoxické chování k sobě. Zbytečně se neshazujte, nepodceňujte svou hodnotu a stále prohlubujte lásku k sobě.

Co dáš, to dostaneš.

Shrnutí

   Je toho na vás moc? Nevíte co z toho velkého množství vybrat? Pojďme se společně znovu zhluboka nadechnout. ... Tak. Jeden z důvodů, proč kontaktovat víly je ten, že chceme najít klid, zastavení v přírodě. Čerpat léčení své duše i těla z přírody.
 
  Pokud necítíte, že je čas něco vílám přinést, klidně třeba jen odneste z lesa 1 odpadek. Nechte při procházce přírodou nebo i v MHD plynout myšlenky o různých darech a třeba vymyslíte nějaký úplně jiný, který tu nezazněl. Nebo zůstaňte u nehmotných darů a svých myšlenek.
 
Užijte si tu velkou svobodu a volnost.


V dalších dílech série článků o vílách nás čekají tato témata:
Kde žijí přírodní bytosti?
Speciální rostliny víl.
Jaký je vzhled přírodních bytostí?
Léčení krajiny.
Techniky, jak víly vidět.
Cítí přírodní bytosti stejné emoce jako lidé?

a další


Odkazy na autory knih o přírodních bytostech a vnímání přírody, s kterými se na mnoha věcech neshodnu a na mnoha shodnu, osobní gnóze a vlastní poznání je ve světě víl tím nejdůležitějším a nejzásadnějším prvkem. S některým z autorů si třeba nesednete a jiný bude přesně vaše krevní skupina. 

Marco Pogačnik
Margot Ruis
Peter Wohlleben
Zdeněk Ministr
Wolf-Dieter Storl
Jorge Livraga
Eva a Wolfgang Dreyerovi
Marjorie Johnson
Ted Andrews
Anna Franklin
Doreen Virtue


© 2021 Blog zelené čarodějky. Všechna práva vyhrazena.
fotobanka Pixabay
profilové fotografie od @anet__photos
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky